Здоров'я - це право кожної людини

Концепція здоров'я


У 1948 році ВООЗ визначила здоров'я наступним чином: "Здоров'я - це стан повного фізичного, психічного і соціального благополуччя, а не просто відсутність хвороб або інших фізичних порушень".

Таким чином, здоров'я - це широке поняття, що виходить за рамки фізичного здоров'я і пов'язане з емоційним і соціальним благополуччям людини.

Наша імунна система

Протягом тисяч років людське тіло щодня піддавалося впливу вологи і крапель, що містять інфекційні мікроорганізми (віруси, бактерії і грибки).

Проникнення цих мікроорганізмів запобігає механізмом захисту - імунною системою. Сила імунної системи залежить від щоденного впливу цих мікробів. Зайві гігієнічні заходи згубно позначаються на нашому імунітеті. Тільки люди зі слабкою або несправною імунною системою повинні бути захищені ретельної гігієною або соціальним дистанцированием.

Восени грип відновиться (в поєднанні з covid-19), і можливе зниження природної стійкості може привести до нових жертв.

Наша імунна система складається з двох частин: вродженої, неспецифічної імунної системи і адаптивної імунної системи.

Неспецифічна імунна система утворює перший бар'єр: шкіру, слину, шлунковий сік, кишковий слиз, миготливий епітелій, комменсальной мікрофлору ... і запобігає прикріплення мікроорганізмів до тканин.

Якщо вони прикріплюються, макрофаги інкапсулюють і знищують мікроорганізми.

Адаптивна імунна система складається з імунітету слизової оболонки (антитіла IgA, в основному виробляються клітинами кишечника і епітелію легенів), клітинного імунітету (активація Т-клітин), який може виникати при контакті з чужорідними речовинами або мікроорганізмами, і гуморального імунітету (IgM і антитіла IgG , які продукують В-клітинами).

Недавні дослідження показують, що обидві системи сильно взаємопов'язані.

У більшості людей вже є вроджений або загальний імунітет, наприклад, до грипу та інших вірусів. Це підтверджує кейс круїзного лайнера Diamond Princess, який був поміщений на карантин через декілька пасажирів, які померли від Covid-19. Більшість пасажирів були літніми людьми і перебували в ідеальному положенні для зараження на кораблі. Однак 75% виявилися неінфікованими. Таким чином, навіть в цій групі високого ризику більшість виявилася стійкими до вірусу.

Дослідження, опубліковане в журналі Cell, показує, що більшість людей нейтралізують коронавірус за допомогою слизових оболонок (IgA) і клітинного імунітету (Т-клітини), при цьому симптоми практично відсутні.

Дослідники виявили до 60% реактивності SARS-Cov-2 з CD4 + Т-клітинами в неінфікованих популяції, що передбачає перехресну реактивність з іншими вірусами застуди (коронавірусами).

Тому у більшості людей вже є вроджений або перехресний імунітет, оскільки вони вже контактували з іншими варіантами того ж вірусу.

Освіта антитіл (IgM та IgG) B-клітинами займає відносно невелику частину нашої імунної системи. Це може пояснити, чому при наявності антитіл у 5-10% все одно може утворюватися груповий імунітет. Ефективність вакцин оцінюється виключно на підставі того, чи є у нас ці антитіла чи ні. Це помилкова інтерпретація фактів.

Більшість людей з позитивним результатом тесту (ПЛР) не мають скарг. Їх імунна система досить сильна. Зміцнення природного імунітету - набагато більш логічний підхід. Профілактика - важливий, недостатньо освітлений аспект: здорове повноцінне харчування, вправи на свіжому повітрі без маски, зниження стресу і підтримку емоційних і соціальних контактів.

Наслідки соціальної ізоляції для фізичного і психічного здоров'я

Соціальна ізоляція і економічний збиток привели до зростання депресії, тривожності, самогубств, насильства в сім'ї та жорстокого поводження з дітьми

Дослідження показали, що чим більше у людей соціальних і емоційних зобов'язань, тим вони більш стійкі до вірусів. Набагато більш імовірно, що ізоляція і карантин призводять до фатальних наслідків.

Заходи по ізоляції також привели до відсутності фізичної активності у багатьох літніх людей з-за того, що їх змушували залишатися в приміщенні. Однак достатню кількість вправ позитивно впливає на когнітивні функції, зменшуючи депресивні скарги і занепокоєння і покращуючи фізичне здоров'я, рівень енергії, самопочуття і, в цілому, якість життя.
Страх, постійний стрес і самотність, спричинених соціальними дистанциюванням, роблять негативний вплив на психологічний і загальне здоров'я.


Найважливішим способом профілактики будь-яких захворювань є охорона навколишнього середовища. Техногенні викиди в атмосферу, забруднення річок та ґрунтів пестицидами, хімікатами, солями важких металів, промисловими відходами є основним фактором, що впливає на здоров'я людей та їх генетику. Ось звідки постійне зростання захворюваності.


Було б логічно піклуватися про людство, займаючись екологією планети чи червоних зон. Але на жаль у цій ситуації чомусь немає вчених, котрi цим займаються, та вони не мають чомусь дуже необхідних тестів і методик. Або ця інформація просто не розголошується.

Не вмирай вiд незнання

Кошик